In deze tijd van thuiszitten worden gitaren en bassen afgestoft, er worden online lessen aangezet en sommige muzikanten pakken zelfs een nieuw instrument op. Speciaal voor de thuiszittendebespelers va.....meer »»
Please Don't Stop The Music is een website waar je je favoriete Nederlandse artiesten kunt steunen door het kopen en luisteren van Muziek & Merchandise via hun webshops. Het initiatief is natuurlijk i.....meer »»
Fender Play is het online lesplatform van Fender. Normaal gesproken betaal je voor een abonnement, maar nu veel mensen thuis zitten in verband met de Coronacrisis biedt D=Fender het de komende drie ma.....meer »»
Vorig jaar sprak onze Chinouk de Haan met Jop van De Staat. Dit gebeurde natuurlijk in in HQ in Nijmegen: het voormalige Doornroosje. Bij dit artikel vind je het interview als pdf, alsmede een uitzend.....meer »»
Veel muzikanten en muziekdocenten werken als zzp’er. Nu weten we allemaal dat het in deze beroepen niet bepaald makkelijk is om een financiële buffer op te bouwen waarmee je een crisis als deze wel.....meer »»
Het is een moeilijke tijd voor muzikanten, maar elke dag komen we nieuwe initiatieven tegen die een creatieve draai geven aan de harde werkelijkheid van thuisisolatie. Soms zijn ze puur praktisch en i.....meer »»
Het is een moeilijke tijd voor muzikanten, maar elke dag komen we nieuwe initiatieven tegen uit de muziekwereld. Soms zijn ze puur praktisch en in veel gevallen ondersteun je muzikanten en technici. W.....meer »»
Het was een bijzonder moment. Het hoofd van de Custom Shop van Warwick regelde speciaal voor De Bassist een exclusief interview met U2's Adam Clayton. Medewerker Willem Kniknie waande zich een dagje r.....meer »»