We leggen het hier vaak uit. Nadat hij het merk Fender verkocht, werkte Leo Fender eerst voor Music Man en daarna startte hij met George Fullerton G&L. Het laatste staat dan ook voor George & Leo. Een.....meer »»
Veel mensen denken dat de Fender P de eerste elektrische basgitaar was, maar niets is minder waar. De Precision was de eerste echte in serie geproduceerde bas, maar ook andere mensen experimenteerden .....meer »»
Lee Sklar, bekend van Toto, Phil Collins en een paar duizend andere artiesten, heeft deals met zowel Warwick voor de Star/Sklar Bass als met Dingwall, waar hij ook een eigen signature heeft. Sheldon D.....meer »»
Harte is still going strong en het versterkermerk komt nu met een lichte bastop en een bijbehorende kast: de TX300 en de HyDrive 112b......meer »»
Short scale-bassen zijn in en of dat een hype is of niet, mag je zelf bepalen. Steeds meer merken wagen zich echter op deze markt en op de NAMM zagen we bijvoorbeeld de nieuwe Dorchester van Godin. Ma.....meer »»
Eind afgelopen jaar kwam het al in het Fins uit en in april van dit jaar verschijnt de Engelstalige versie van Stainless? - de biografie van Marco Hietala van Nightwish. Deze zal voor de meeste Nederl.....meer »»
Klaasje van der Wal overleed op 13 februari 2018 op 69-jarige leeftijd. Hoe hij is overleden, is op dit moment nog onbekend. Klaasje kreeg bekendheid als bassist van Shocking Blue. Hij bedacht tevens .....meer »»
Fender levert alweer behoorlijk wat jaren de Duff McKagan Precision Bass. Daar komt binnenkort een tweede versie bij, waarbij de Guns N' Roses-bassist het helemaal voor het zeggen had......meer »»