In De Bassist #43, januari - maart 2018, lees je hoe Yuri Pool al tien jaar lang een internationaal succesvolle Beatlesband.....meer »»
In De Bassist #43, januari - maart 2018, vertelt Opgebast-onderwerp Stef Leijten over over zijn band Mexican Surf, Joy Division en een aversie tegen het spelen van grondtonen. Maar hoe klinkt hij nu z.....meer »»
Hij is uit: het boek waar iedere muzikant zijn hele leven of langer op wachtte: The Big Black Book van Spinal Tap (maar dan met een umlaut op de 'n'). En we kunnen alvast wat geheimen verklappen. .....meer »»
Onlangs kwam misschien wel de laatste Motörheadplaat uit. Een album vol coverversies, waarvan de meesten al bij de fans bekend waren. Nu is er echter een geheel nieuw nummer verschenen van Lemmy.
.....meer »»
Dave Ellefson vertelde in De Bassist 36 alles over zijn bassen, de muziek van Megadeth en de bijna-buscrash, waarbij hij het leven redde van vele bekende bassisten. Tegenwoordig doet hij ook in koffie.....meer »»
Uitgever Keijser 18 Mediaproducties bv en De Bassist gaan verhuizen! We verruilen de Amsterdamse Jordaan voor het muziekmakerscentrum Q-Factory, vlak bij station Amsterdam Muiderpoort! Vanaf 1 januari.....meer »»
Duff McKagan kennen we natuurlijk allemaal als bassist van Guns N'Roses en Velvet Revolver. Met gitarist Mike McCready van Pearl Jam en Screaming Trees-drummer Barret Martin startte hij in 2015 the Le.....meer »»
"Na 20 jaar in deze fantastische, unieke band mijn ziel en zaligheid te hebben gelegd heb ik besloten dat het tijd is. Met pijn in m’n hart, maar ook met een gevoel van berusting stap ik er uit,' meld.....meer »»