Bassist Marcel Schimscheimer is op 9 juli in zijn woonplaats Bergen (NH) overleden. Hij werd slechts 60 jaar. Marcel werd als een van de beste bassisten van Nederland gezien.
Muziekproducent, bandleider en natuurlijk bassist Marcel Schimscheimer (60) is overleden. Hij was al lange tijd ziek. Marcel werd geboren in Rotterdam, maar zijn familie verhuisde al snel naar Noord-Brabant. Hij groeide op in een muzikaal gezin. Al op zijn elfde richtte hij zijn eerste band op met zijn broers Edwin en Bob. Daarna volgde het conservatorium in Hilversum.
In zijn jaren als muzikant werkte Marcel met vele grote namen: van Dolly Dots en de Toppers tot Ruth Jacott, René Froger en Glennis Grace, waarmee hij Songfestivalnummer maakte. Als bassist was hij onder meer bekend van het Metropole Orkest, Toots Thielemans, de bigband van het Europees Jeugdorkest en diverse tv-programma's zoals The Passion. Ook toerde hij met Willy DeVille en hij speelde met René Froger, waardoor hij bij de Toppers terecht kwam.
De laatste jaren werkte hij aan een eigen album. 'Hij had zijn hele leven muziek gemaakt in dienst van anderen', verklaarde zijn broer Edwin. 'Nu wilde hij zijn eigen composities de ruimte geven.' Het album zal later alsnog uitkomen.
Hidde Roorda sprak Marcel uitgebreid voor de Basgasten podcast:
Eric van Tijn sprak met de Telegraaf en noemt het overlijden vreselijk nieuws: 'Schimscheimer was de meest muzikale muzikant die ik ooit heb gekend, hij was met afstand de beste bassist waar ik ooit mee heb gewerkt. Het knappe was dat hij altijd dingen toevoegde. Altijd was hij net even verfijnder in zijn muzikale oplossingen. Hij durfde noten te kiezen die niemand anders durfde te spelen. Dat moet je maar durven als muzikant.'
Van Tijn vervolgde: 'Je kon bovendien ongelooflijk lachen met Schimscheimer. Marcel was van wereldniveau, heeft nog gespeeld met Michael Jackson. Ik beschouwde hem als een vriend. Als wij als producers ergens muzikanten voor wilden, dan was Marcel de eerste die je belde. En als hij dan kwam spelen, dan was de muziek binnen vijf minuten opgenomen. Hij was geniaal en hoorde bij de allergrootsten, zonder ook maar ooit arrogant te worden.'
Gerard Joling sprak met dezelfde krant: 'Hij was een een lief en aimabel mens. Begin dit jaar probeerde Schimscheimer zijn werk weer op te pakken, maar de ziekte sloeg weer toe. Ik had een enorme klik met die man. En het knappe was, hij bleef altijd rustig. Ik weet nog dat ik samen met hem het nummer One moment in time van Whitney Houston ging opnemen. Dat is een risico, maar hij kreeg het uit me. Marcel gaf je altijd zoveel zelfvertrouwen.'
Joling noemt het overlijen een absoluut gemis: 'Hij kon alles. Je hoefde maar een vork op lepel te laten vallen en hij kon je bij wijze van spreken vertellen of het een A-mineur was. Mijn laatste twee singles Los Met Zijn Allen en Ga Je Met Me Mee zijn samen met John van Katwijk door Marcel geschreven. Hij had de nummers naar me opgestuurd en het klonk meteen geweldig. Hij wist precies wat bij me paste. Bij Los Met Zijn Allen gaat het dak er altijd af. Het is echt verdrietig. Ik hoop dat zijn vrouw en kinderen rust kunnen vinden.'