Workshop van Yolanda Charles op Amsterdam Guitar Heaven zaterdagmiddag 22 november

Via Robbie Williams, Paul Weller en Hans Zimmer naar solo

Events 22-10-2025 07:10

Op zaterdag 22 november brengt Yolanda Charles een bezoek aan Q-Factory Amsterdam voor een clinic op Amsterdam Guitar Heaven. De zeer ervaren Britse bassist was jarenlang de eerste keuze van Hans Zimmmer, Robbie Williams, Sting en Paul Weller. Voor De Bassist - in samenwerking met Sandberg Guitars - dus een zeer makkelijke keus om haar uit te nodigen.

Zaterdag 22 november 2025, 12.00-19.00
Amsterdam Guitar Heaven, Q-Factory, Amsterdam

Tickets kun je bestellen bij Ticketmaster
Eén ticket voor Gearshow + Workshopfestival € 17,50* Studenten € 9,50*
* Ticketprijs is inclusief service- en betalingskosten.  

Onze eerste kennismaking bij Paul Weller
Yolanda Charles viel ons als eerste op toen modfather Paul Weller zijn deels in Paradiso opgenomen album Live Wood (cd en video) uitbracht. Weller was misschien wel op zijn hoogtepunt als gitarist, met nummers met lange solo's. De heerlijke, organische, zoet en dik klinkende lijnen van Yolanda vielen meteen op. Het was een van de eerste grote klussen van Charles, notabene omdat Weller haar met Candy Dulfer zag spelen.



Touren met Robbie Williams
Daarna ging het hard. De laatste jaren is Robbie Williams weer helemaal in het nieuws, mede vanwege zijn pijnlijk onthullende documentaire - een aanrader - op Netflix. Hij blikt terug op zijn enorm stadiontours en wie zien we daar? Yolanda Charles inderdaad, als musical director en bassist. Dat ze een paar nummers met Kane opnam, is weer en verhaal op zich.



Met Hans Zimmer in de Ziggo Dome
Door ontmoetingen op de NAMM, het Warwick Bass Camp en de London Bass Shows werd Yolanda een goede bekende van het magazine en de laatste keer dat wij haar zagen spelen was in de Ziggo Dome met de wereldberoemde filmcomponist Hans Zimmer. Natuurlijk gaven we haar een rondleiding door onze hoofdstad, dus we hopen dat ze de weg van Schiphol naar Q-Factoy nog weet! En anders regelen we een taxi. Yolanda deed veel meer. Ze speelde met Squeeze, Van Morrison, Eric Clapton en Sting vroeg haar als bassist voor een door corona afgelaste solotour (maar toch!). Ze speelde ook op Old Habits Die Hard van Mick Jagger & Dave Stewart. 

 

Haar eigen band Project pH
'Bassist van beroep en ondernemer van nature,' vertelde ze ooit aan Remus Aussen voor De Bassist. Yolanda zit nooit stil, ze werkt keihard aan haar sololoopbaan en momenteel speelt ze door heel Engeland met haar eigen funkbluesjazzrockband Project pH. 

Sandberg signature bas
Onlangs eerde Sandberg Guitars haar met een signature bas. En Sandberg is ook partner van de clinic die Yolanda op 22 november op Amsterdam Guitar Heaven gaat doen. Zien we je daar?

Zaterdag 22 november 2025, 12.00-19.00
Amsterdam Guitar Heaven, Q-Factory, Amsterdam

Tickets kun je bestellen bij Ticketmaster
Eén ticket voor Gearshow + Workshopfestival € 17,50* Studenten € 9,50*
* Ticketprijs is inclusief service- en betalingskosten. 

Meer informatie over de Gearshow Gitaar & Bas en de andere basworkshops op Amsterdam Guitar Heaven

zoeken
zoeken