De Höfner 500/1, oftewel vioolbas. oftewel Beatlesbas is een van de iconen van basland. Samen met de Fender P en J, de Rickenbacker 4001, Gibson Thunderbird en EB3 en de Music Man Stingray behoort het.....meer »»
Amos Heller is de bassist van de best verkopende artiest van afgelopen jaar: Taylor Swift. Vlak voor het optreden in de Ziggo Dome vertelde hij over zijn favoriete basplaat: Apache Rose Peacock van Re.....meer »»
Voor DB35, jan-mrt 2016, testte Martin Zand Scholten het huidige, en volgens Martin beste, signaturemodel van Jeff Berlin. In dit filmpje laat de meesterbassist ons horen hoe hij klinkt op zijn bas me.....meer »»
In DB35 besteden we aandacht aan Jaco: The Film, oftewel de langverwachte documentaire over de baslegende. IN DB32 vertelde producent en Metallica-bassist Robert Trujillo al over de komst. De docu is .....meer »»
Ampeg, de 'oermoeder' van de basversterker laat de Portaflex herleven. In een nieuwe uitvoering, maar met buizen!.....meer »»
In de serie van moderne, afgeronde speakerkasten, komt het Deense TC met een 1x15"-speakerkast......meer »»
Als je 'bas-DI' zegt, zeg je Radial. Het toonaangevende merk komt nu met een luxe-versie die uitermate geschikt is voor contrabassen met microfoon/element én piézo-element......meer »»
Mesa/Boogie staat bekend om de enorme 400+ basversterker, enkele 'normale' exemplaren en de door ons geteste Strategy en Prodigy die buizen combineren met een licht gewicht. Het merk volgt nu ook de t.....meer »»