Michael Kelly Dragonfly 5

 
Michael Kelly Dragonfly 5

Bassen

Aantal snaren 4
Merk Michael Kelly
Model Dragonfly 5
Type instrument Akoestische basgitaar
Mensuurlengte 34 "
Fretloos/gefret Gefret
Actief/passief Passief
Prijsklasse 500-1000

Auteur

Auteur Chris Dekker

Ken je de scènes uit Pulp Fiction met het koffertje? Tot vandaag was het een raadsel wat daarin zat en we wisten alleen dat de inhoud lichtgevend en oogverblindend was. Maar we zijn eruit. In de koffer van John Travolta zat hoogstwaarschijnlijk een Michael Kelly-bas. Bij het openen van de kartonnen verzenddoos straalt de Dragonfly 5 je namelijk tegemoet als een fonkelende edelsteen. De Bassist zette een zonnebril op en ging aan de slag.

De Dragonfly is geen instrument voor bassisten die onopvallend achteraan willen staan. De gehele - gebonden en amberkleurige - klankkast is gemaakt van ‘quilted’ esdoorn met een mooi 3D-effect. De eveneens gebonden palissander toets op de mahonie hals is ingelegd met een wijnrank en libelles (dragonflies) van parelmoer en abalone. Het opvallende abalone zien we ook terug rondom het klankgat. Is de Dragonfly te opvallend voor je? Met onder meer de Firefly, Club Custom, Deluxe en de Visionary levert Michael Kelly diverse mooie, strak vormgegeven akoestische bassen. Voor de foto bij dit artikel hebben we de zeer stijlvolle zwarte variant gekozen. Alle modellen zijn leverbaar met vier of vijf snaren, maar de Dragonfly is de enige in de reeks die ook fretloos wordt geleverd. Qua uiterlijk kunnen we verder opmerken dat de longscale-bas (34”) een enorme body heeft en dat de smalle kop daar niet helemaal bij thuis lijkt te horen. De bronzen d’Addario-snaren kleuren dan wel weer mooi bij de amberkleurige body en de palissander brug matcht met de toets. Al met al is het een opvallend, maar goed vormgegeven bas.

Mooi karakter

Is het geluid net zo opvallend? Als je zit, valt op dat de body behoorlijk diep is en dat is even wennen als je net een Precision aan de kant hebt gezet. Dit is geen bas voor kleine mensen. Als je met de vingers speelt mis je een duimsteun, maar de - overigens strakke en goed klinkende - B-snaar kan hier natuurlijk prima voor gebruikt worden. Omgehangen is de bas prima in balans en er zijn twee bandknoppen aanwezig, waarbij de achterste meteen de input voor je snoer is. Akoestisch hoor je een opvallende dosis dik laag uit de klankkast komen, waarbij de nieuwe bronzen snaren voor knisperend hoog zorgen. Genoeg definitie dus. De mahonie hals zorgt voor lekker nasaal mid en de combinatie geeft de bas een mooi eigen karakter.

Snelle wissels

Op de zijkant van de body zien we een controlepaneel voor de elektronica. De bas is voorzien van een prima Fishman MKAB-piëzo-systeem met een voorversterker. Via het controlepaneel regel je volume, laag, mid, hoog en de ‘brilliance’. Met twee vingers trek je het paneel omhoog voor een snelle vervanging van de batterij. Een detail, maar niets is erger dan al je snaren los te moeten draaien voor een batterijwissel.

Voor ieder wat wils

Ingeplugd behoudt de Dragonfly zijn karakter met veel sublaag, en een neuzig, maar ook sprankelend hoog. De Chinese bas is zeer breed qua geluid en er is genoeg sustain. Via de regelschuiven kan je het geluid naar eigen smaak aanpassen, zonder het karakter te verliezen. Tijdens een akoestisch optreden vult de bas de ruimte tussen een uitgekleed drumstel en de heldere akoestische gitaren mooi op.

Een akoestische bas is eigenlijk een vreemd instrument. Voor thuis is het luid genoeg, maar als je het tegen akoestische gitaren wilt opnemen is versterking nodig. Maar dan heb je ook wel meteen een prachtige akoestische sound via de PA of versterker die erg mooi kleurt bij een akoestische gitaar. Thuis blijf je zo’n bas pakken. Voor sommigen zal de Dragonfly te groot zijn, maar ‘ieder nadeel hep zijn voordeel’: veel volume en laag! En het uiterlijk? Wij zouden voor een simpelere versie gaan, maar over smaak valt uiteindelijk niet te twisten. Michael Kelly heeft in ieder geval voor ieder wat wils.

 

Michael Kelly Dragonfly 5

Kleur: Amber, zwart (foto)
Lak: Polyester
Body: ‘Quilted’ esdoorn
Nek: Mahonie, gelijmd
Toets: Palissander
Frets: 22, medium
Pick-up: Fishman MKAB-piëzo-systeem
Potmeters/schakelaars: Volume, laag, mid, hoog, ‘brilliance’
Brug: Palissander
Stemmechanieken: Grover-type
Hardware: Chrome
Mensuurlengte: 34”
Breedte bij topkam: 45 mm
Adviesprijs: € 719,-

www.michaelkellyguitars.com * www.empmusic.nl

Gebruiker score

Er zijn nog geen reviews voor dit item.

Om een review te schrijven moet je ingelogd zijn.