Bass Professor's Feel The Bass

Geschreven door Chris Dekker
zondag, 10 oktober 2010 23:57
plaatjeOp zondag 10 oktober vond in Mannheim de basdag van onze Duitse collega's Bass Professor plaats. De Bassist was natuurlijk aanwezig en zette de nieuwtjes voor je op een rijtje. De heen- en terugreis duurden lang op deze mooie en zonnige zondag, dus er was helaas geen tijd om de vele clinics, workshops en demonstraties mee te maken.

Sandberg

Het leukste aan een basdag zijn misschien niet Sandbereens de nieuwtjes, maar meer het hoge 'ons-kent-ons'-gehalte en het feit dat je veel bassen ziet die niet in iedere winkel hangen. Zo gaf Holger Sandberg zelf niet alleen een demonstratie op een zessnarige midibas, maar hij was ook op de grote Sandberg-stand aanwezig om alles te vertellen over de reguliere Sandberg-bassen en de bijzondere modellen met spiegels en zelfs een tweesnarige bas (foto rechts). Music Man toonde alle bassen uit de Vintage-series en waar zie je een TecAmp-speakerkast met 4x10, 2x12 en 2x15 in één kast in het wild? Yep, alleen op zulke dagen.

 

Nederland

Aristides, met de reeds door ons geteste O5O, en Hevos zorgden voor een Nederlands tintje aan de beurs. De heren van Hevos zijn druk bezig met een bijzonder nieuw versterkermodel, waarvan binnenkort het eerste prototype wordt getest. De Bassist beloofde geheimhouding, maar zodra er meer bekend is laten wij je het meteen weten! Houdt deze website dus in de gaten.

 

Vintage

plaatjeTussen alle moderne bassen viel een muur oude Fenders van Detlef Schmidt extra op. Hij presenteerde in Mannheim zijn boek die uitsluitend de eerste Fender-bassen van 1951 tot 1954 behandelt. Binnenkort meer over dit boek in jouw lijfblad. Naast de oude Fenders van Schmidt zagen we de reissues van Höfner. Het oude Duitse merk bracht onder meer het prototype van de enorme 500/5 'Präsident' bas, welke in China zal worden gefabriceerd. Het prototype klonk geweldig over een dikke buizenbak, dus dat belooft veel voor het productiemodel, welke iets zal afwijken. De geruchten waren er al en de aanwezige mensen van Höfner konden het bevestigen: In 2012 zal er ook een dure Duitse versie van deze 500/5, oftewel Stu Sutcliffe bas, verschijnen.

Na jarenlang zo ongeveer géén nieuws te hebben gehad, lijkt Höfner nu wekelijks in het nieuws te zijn. Op de beurs was namelijk nog meer te zien. In een hoekje, enigszins verstopt, zagen wij vier nieuwe kleuren van de  betaalbare Contemporary Series vioolbas. De Duitsers toonden een natural-model, een met een goldtop en twee stuks met een mooie rode en blauwe 'see-through' lak. De heren van Höfner meldden ons dat dit een zeer gelimiteerde serie is, waarmee men de meningen van het publiek probeert te peilen. Met deze nieuwe kleuren kan Höfner een nieuwe en jongere markt aanboren en de kans is aanwezig dat deze kleuren volgend jaar in productie gaan.

 

Buizenpower

plaatjeDe Zuid-Duitse dealer CMS richtte zich de laatste jaren bijna alleen maar op bas en het zal niet lang duren voordat de laatste gitaar is verkocht. Daarna zie je dus uitsluitend bassen in de winkel in Duisburg. CMS pakt het goed aan. Dochter Steffi ontwierp de eigen CMS-bassen, andere werknemers bouwen de merken K-Bass en Waja-Bass (foto links), waarbij het laatste merk momenteel zeer populair is bij onze Oosterburen. Voor de winkel is echter niets te gek en in Mannheim presenteerde het de Rheingold-versterkerreeks. De versterker zelf is leverbaar in 200W of 300W, waarbij het vermogen wordt geleverd door vier of zes enorme 6550-buizen. Qua speakerkasten is er keuze uit onder meer een 1x12, een 2x12 en  een 4x10. De prachtige, strak vormgegeven versterker heeft een winkelprijs van iets boven de € 3.000,- en moet dus concurreren met de duurdere Hiwatts, Oranges, Marshalls, Ampegs en Ashdowns. Aan het geluid zal het niet liggen.

 

Heritage

plaatjeAmpeg toonde twee zeer verschillende 'stacks'. De mini-stack hadden we al eerder gezien, maar voor ons was het de eerste keer dat we de nieuwste SVT-telg in levende lijve zagen. Enkele jaren terug werd de productie van Ampeg geheel naar het Azië verplaatst. Amerikanen zijn vooral dol op alles uit eigen land en na veel vraag werd onlangs de Heritage-serie geïntroduceerd. In deze serie zijn een 4x10, een 8x10 en een 300W-buizentop leverbaar. De componenten komen nog wel overal vandaan, maar de basversterker wordt geassembleerd in de VS. Volgens de aanwezige heer en dame van Ampeg wordt de Heritage voorzien van betere trafo's, kwalitatief goede JJ-buizen en de versterker is in zijn geheel steviger gebouwd.

 

Succes

Naast bovenstaande nieuwtjes waren er natuurlijk weer diverse grote en kleine bouwers en fabrikanten aanwezig, zoals Trace Elliot, Markbass, Löwenherz, Mayones, TecAmp en Ritter, waardoor het genieten was om alle bijzondere modellen eens naast elkaar te zien. Volgens Bass Professor's Roland Kaschube was de dag, met pakweg 400 bezoekers, een succes.

Op www.bassprofessor.info lees en zie je veel meer over de basdag.

 



 

Plaats reactie

Beveiligingscode
Vernieuwen