|
Andy, het geluid van het nieuwe album, Dig Out Your Soul, verschilt nogal van eerdere albums. Het is wat donkerder, vetter, meer psychedelisch. Hoe komt zoiets tot stand? Een aantal weken in Abbey Road opnemen is geen straf! Je hebt zelf één nummer voor het album geschreven: The Nature Of Reality. Het gaat over je recentelijke scheiding. Zelf speel je er niet op. Is daar een reden voor? Ik kan me voorstellen dat het moeilijk is als anderen zo’n persoonlijk nummer inspelen. Het was ook niet echt vreemd om niet zelf te spelen. Dat gebeurde gewoon. We hebben de gewoonte om eerst drum en slaggitaar op te nemen en dat bleek een mooie basis te zijn. Van mij hoefde er geen bas op, ik was er zelfs tegen. Gem stond erop dat hij een simpel lijntje op bas zou proberen en dan werkte goed. Ik herinner me nu dat ik er wel wat piano op speel, waarbij ik Noels solo volg. En ik ben deel van de handklappen, haha! Maar het maakt niet uit wie wat speelt. De band is zo close met elkaar op muziekgebied, dat we bijna inwisselbaar zijn als muzikanten. Het gaat er vaak meer om wiens stijl van spelen het beste bij het geluid van het nummer past. We staan uiteindelijk allemaal in dienst van het nummer.’ Je wilde jouw nummer eigenlijk niet op het album hebben. Als je naar het opnameproces kijkt, dan is Oasis een van de vreemdste bands. Gem speelt bas op bepaalde nummers en hij zegt zelfs: ‘Als je echt een goede gitaarpartij of een mooie barokke pianopartij wilt, dan is Andy je man’. Hoe zit het met de rolverdeling tijdens het opnemen? Dit interview is voor een basblad, daar gaat mijn verhaal! Sinds Heathen Chemistry kan je opeens baslijnen horen bij Oasis. Daarvoor was het meer wat gerommel in het laag. Het nieuwe album bevat echte baslijnen, maar ook aardig wat nummers met wat minder gedefinieerd laag. Je hebt inmiddels met drie drummers gespeeld in Oasis. Chris Sharrock (The La’s, Robbie Williams) is na de opnames de vervanger van Zak Starkey geworden. Is het moeilijk om je steeds aan een drummer aan te passen of passen zij zich aan de band aan?
Als je in een band als Oasis zit, dan moet het maandenlang touren best moeilijk zijn, zeker als je een privéleven probeert te hebben. Is het het allemaal waard? Onlangs bekeek ik de dvd Lord Don’t Slow Me Down opnieuw. Een kijkje achter de schermen van de tour van Oasis. Wat denk jij als je de dvd ziet? Wil je meteen je bas pakken en in het vliegtuig stappen of denk je: ‘Nee, niet weer!’? Je zit nu negen jaar in Oasis. Dat is behoorlijk lang voor iemand die niet Gallagher heet. Hoe krijg je dat voor elkaar?
Gear ‘Iemand van Marshall had een VBA400 naar de studio gestuurd in de hoop dat ik er een zou kopen. Ik verwachtte er eigenlijk niet veel van, maar ik werd letterlijk en figuurlijk omvergeblazen! Ik heb er dus meteen twee gekocht en sindsdien ben ik er echt vol lof over. De Burns Bison was een vol klinkende bas over de hele linie. Een Ampeg heeft veel laag, maar minder mid en dat klonk goed met de Burns. Ik was nooit zo te spreken over de combinatie van Fender en Ampeg, omdat je wel veel laag had, te veel soms, maar het hoog was iel. Daarom ging ik voor de vorige tour toch terug naar Burns. De Marshall heeft echter scheepsladingen mid en dat klinkt helemaal te gek met de Precision. Voor de tour neem ik gewoon mijn twee ’71-Fender Precisions mee. Gem en ik hebben de Precisions tijdens de opnames voor alle songs gebruikt. We hadden een stapel oude versterkers staan, zoals een oude Ampeg-fliptop, maar ook wel oude gitaartops die ook prima klinken met bas. Per nummer bekeken we dus een beetje wat we gebruikten. We nemen altijd op met microfoon en DI. Qua effecten gebruik ik alleen een Ibanez PD7-distortion. De laatste vintage bas die ik kocht, was een 60’s McCartney Höfner. En een zeer goed klinkende 60’s Burns Shadows, maar dat is alweer een paar jaar geleden. Tsja, je weet nooit precies wat je krijgt als je een oude Burns aanschaft. Soms is het echt rommel. Mijn oude Vista Sonic Bass is helaas echt een ‘fotosessie’-bas. Ik gebruik hem voor de laatste videoclip. Ik ben naar Londen verhuisd en ik woon nogal klein. Veel spullen staan opgeslagen en ik koop dus niet zoveel meer.’ |
Login
Laatste artikelen
- [WebSpecial] - IM: Duck Dunn
- [Nieuws] - Donald 'Duck' Dunn overleden
- [Nieuws] - RIP Chris Ethridge
- [Nieuws] - Stagg Electric Upright Bass
- [Nieuws] - Een geheel nieuwe Gibson
- [Nieuws] - Duesenberg Eagles Bass
- [Nieuws] - Höfner sponsort Bootleg Beatles
- [Nieuws] - David Ellefson App
- [Nieuws] - Kala basukeleles naar NL
- [Nieuws] - RIP Jim Marshall
NIEUWSBRIEF
Laatste forum posts
![]() | Re:Flatwounds op shortscale martbas 11.5.2012 20:18 |
![]() | Re:Flatwounds op shortscale martbas 7.5.2012 16:51 |
![]() | Re:Flatwounds op shortscale Remus 7.5.2012 12:24 |
![]() | Flatwounds op shortscale martbas 28.4.2012 16:02 |
![]() | basversterker aansluiten op PA williamv 25.4.2012 17:31 |
Geschreven door Chris Dekker





Volgens critici had de band Oasis na de eerste twee platen moeten stoppen. Na vijftien jaar is de band echter populairder dan ooit, met zelfs twee optredens in de HMH volgend jaar. Muziekbladen staan weer vol met sappige scheldpartijen van de broertjes Noel en Liam Gallagher, tegen elkaar en zo ongeveer tegen iedere andere band. De Bassist ontwijkt de familievetes en schuift aan bij de altijd kalme Andy Bell.
